Profesyonel Hizmet

Romanya Vize Danışmanlığı

Romanya vize başvuru işleminizi uzmanlarımıza bırakın, risklerden kurtulun.

Şimdi İletişime Geçin
Romanya Vize Danışmanlığı

Romanya Vizesi İle İlgili Tüm İhtiyaçlarınıza Tek Merkezden Çözüm Üretiyoruz

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Uzman Danışmanlarımız İle Doğru Vize Başvuru Süreci

Tercüme

Sizin Adınıza Evraklarınızın Çeviri ve Onay Takibi

Sigorta

Kişisel Özel Kapsamlı, Uygun Fiyatlı Sigorta

Rezervasyon

Onaylı Uçak ve Otel Rezervasyonu Seçenekleri

Romanya Vizesi

Tarihi ve doğal güzellikleri ve benzersiz dağ manzaraları, kültürüne özgü açık hava festivalleriyle Romanya, şehir ve köy hayatını ziyaretçilerine sunan bir ülkedir. Avrupa’nın önemli merkezlerinden biri olan başkent Bükreş, tarihi yapıları, gece hayatı ve doğal güzellikleri ile her yıl milyonlarca turisti kendine çeker.

Romanya seyahatiniz için size özel yaptığımız vize analizi ile gerekli belgelerinizi belirliyoruz. Ardından Romanya vizesi için gerekli evrakları usulüne uygun olarak hazırlıyoruz.

Romanya ve Bükreş vize işlemleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Ücreti

Romanya vize ücreti, başvurduğunuz vize türüne ve ülkede kalacağınız süreye göre değişiklik gösterir. Ücret ve başvuru hizmeti hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vizesi

ONAT Vize Danışmanlık Süreci

Analiz

Talebinize uygun vize türünü belirleyerek, isteğiniz doğrultusunda vize işlemlerinizi başlatıyoruz.

Hazırlık

Deneyimli ekibimizle, vize başvurunuz için gerekli olan belgelerin hazırlık ve onay işlemlerine yardımcı oluyoruz.

Başvuru

Belge işlemlerinizi tamamladıktan sonra ülke konsolosluğuna başvuru talebinde bulunuyoruz.

Romanya Vize Başvurusu

Romanya Vize Başvurusu

Romanya Vizesi türleri genel olarak iki grupta toplanır. Kısa süreli vizeler, 6 ay içerisinde toplam kalış süresi 90 günü geçmeyecek şekilde verilen, Turist, Ziyaret, Ticari vizelerdir. Uzun süreli vizeler ise 90 günden daha fazla kalışı gerektirecek çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi vizelerdir.

Vize başvuru sürecinin olumlu sonuçlanması için bilgi, belge ve hazırlık aşamalarının doğru bir şekilde tamamlanması gerekir. Belge hazırlık aşamasından sonra Romanya e vize başvurusunu online olarak yapabilir, Romanya vize randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Unutmayın ki başvuru dosyanızda yapacağınız bir hata vizenizin ret kararıyla sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

Romanya vizesi başvurusu konusunda uzman ekibimiz, vize talep ve onay süreçlerinizin doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için her adımda yanınızdadır. Vize başvurunuz için gerekli olan tüm işlemleri size özel olarak atanmış uzman vize danışmanımızla eksiksiz bir şekilde tamamlıyor ve kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

 Onat Vize Danışmanlığıyla Tanışın. Kişiye Özel Analiz ile Vize Şansınızı Artırın.

Hemen Arayın

Romanya Vize İçin Gerekli Evraklar

Romanya, 31 Mart 2024 tarihi itibari ile Schengen bölgesine dahil edilen bir ülke olduğu için vize almak isteyen kişilerin Schengen vizesi başvurusunda bulunması gereklidir. Romanya vize için gerekli evraklar Schengen vize işlemlerine göre yapılmalı ve başvurunun her aşaması için gerekli bütün işlemler sorunsuz şekilde tamamlanmalıdır.

Başvuru sürecinde özellikle evrakların eksiksiz ve doğru hazırlanması gerektiğini unutmayın. Vize için sizden talep edilen bütün evraklar doğru şekilde hazırlayıp sunmalısınız. Romanya vize için gerekli evraklar arasında yer alan başvuru formunun hatasız doldurulmuş olması ve dilekçenin usule uygun yazılması dikkat etmeniz gereken noktalar arasındadır.

Sıkıcı evrak işlemlerinizi sizin yerinize biz tamamlayalım! Biz işlemlerinizi tamamlarken siz keyifle kahvenizi yudumlayın.

Sunduğumuz vize danışmanlık hizmetleri sayesinde zamandan tasarruf ederken vize başvuru belgelerinizin prosedüre uygun hazırlandığından emin olabilirsiniz.

Romanya Vize İçin Gerekli Evraklar
Romanya Turist Vizesi

Romanya Turist Vizesi

Romanya, ülkemizin vatandaşlarından vize talep eden ülkeler arasında yer alır. Romanya turist vizesi için bordo pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gereklidir. Yeşil ya da siyah pasaport sahibi olan kişilerin kısa süreli Romanya ziyaretlerinde vize almasına gerek yoktur. Turistik vize başvurusu sırasında sunulan evrakların daha az olduğunu görebiliyoruz. Fakat vize alımları için evrak sunulacağı sırada evrakların eksiksiz ve geçerli olması gerekmektedir. Vize işlemlerinin en kısa süre içerisinde sonuçlanması için bu çok önemlidir.

Romanya Transit Vize

Romanya transit vize, sahibine ülke topraklarını transit geçme hakkı tanır. B sembolü transit vize ile başvuru sahibinin ülkede en fazla 5 güne kadar konaklama hakkı elde etmesini sağlar.

Romanya Ziyaret Vizesi

Romanya’da bulunan akraba, arkadaş gibi yakınları ziyaret etmek isteyen kişilerin Romanya ziyaret vizesine başvurması gereklidir. Genellikle ziyaret edilecek taraftan alınacak bir davetiyeye ihtiyaç duyulur. Kısa süreli ülke ziyaretleri için verilen vizedir.

Romanya Ticari Vize

Romanya’yı iş amaçlı ziyaret edecek kişilerin Romanya ticari vizeye başvurması gereklidir. Ticari vize başvurusunda bulunanların yapacakları iş seyahatlerini belgeleriyle kanıtlayıp başvuru dosyasına eklemeleri gerekir. Romanya ticari vize başvurunuzda iş seyahati için bu belgeyi aldığınızı kanıtladığınız takdirde vizenizin onaylanma ihtimali daha yüksek olacağı gibi aynı zamanda vize alma ihtimaliniz de artacaktır.

Neden ONAT ?

Başvuru dosyası hazırlanmasında %100 doğruluk. Hiçbir başvurumuz evrak, belge veya prosedür hatası nedeniyle reddedilmedi.

Kişiye Özel Analiz

Her başvurunun kişiye özel olduğunun bilinciyle süreç özelleştirmesi sağlıyoruz.

Kurumsal Yaklaşım

Ön tanımlı prosedürler ve sektörel tecrübemizle zaman ve maliyet riskinizi en aza indiriyoruz.

İşlem Takibi Kolaylığı

Operasyon ve Tercüme ekiplerimizle farklı kurumlarda işlem takibi zorluğunu çözümlüyoruz.

Romanya Vize Başvurusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Romanya Schengen Bölgesine Dahil mi?

Romanya 31 Mart 2024’ten itibaren Schengen bölgesine dahil oldu. Ancak serbest dolaşım imkanı şimdilik hava ve deniz sınırlarında geçerli. Kara sınırları için serbest dolaşım imkanı henüz yok.

Romanya’ya Schengen Vizesi İle Gidilebilir mi?

Evet. Schengen üyesi bir ülkeden geçerli vizeniz varsa Romanya’ya gitmek için ayrıca bir vizeye ihtiyacınız yok.

Romanya Vizesi ile Diğer Avrupa Ülkelerine Gidebilir miyim?

Romanya vizesi ile Romanya’dan hava ve deniz yolu ile Schengen üyesi diğer Avrupa ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

Romanya Türkiye’den Vize istiyor mu?

Romanya’ya yapılacak iş, turizm veya eğitim amaçlı seyahatlerde umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekir.

Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Romanya vizesi başvurusu için gerekli evrak ve belgeler vize türüne, başvurucunun niteliklerine ve durumuna göre değişiklik gösterse de genel olarak istenebilecek belgeler şunlardır:

  • Eksiksiz, hatasız doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu
  • Geçerli bir pasaport
  • Yeni çekilmiş 2 adet fotoğraf
  • Seyahatin amacını ispatlayan belgeler
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Finansal yeterliliğe ilişkin belgeler
  • Niteliklere ilişkin belgeler
  • Vize ücretinin ödendiğini gösteren belgeler

Durumunuza özel olarak talep edilecek diğer evraklar ile nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda ONAT Vize’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Romanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Romanya Vizesi konsolosluk ücretleri başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak kısa süreli ve uzun vizeler farklı ücretlendirme uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra hizmet, rezervasyon ve sigorta için de ödeme kalemleri olacaktır. Ödemeniz gereken toplam ücreti öğrenmek için hemen ONAT Vize’yi arayın.

Romanya vizesi kaç günde çıkar?

Romanya Vize başvurusu gidiş tarihine en geç 2 hafta kala veya en erken 3 ay varken yapılabilir. Vize başvurusunun sonuçlanma süresi konsolosluğun yoğunluğuna ve incelemelerine bağlı olmakla 30 güne kadar uzayabilir. D tipi ulusal vize başvuruları ise 60 gün içinde neticelenir.