Profesyonel Hizmet

Avustralya Vize Danışmanlığı

Avustralya Vizesi başvurunuzu Onat ile yapın, fırsatları yakalayın, riskleri geride bırakın.

Şimdi İletişime Geçin
Avustralya Vize Danışmanlığı

Google Müşteri Yorumları

ONAT’ı değerlendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

4.8 Ortalama Puan

“ONAT Vize danışmanlık şirketiyle bir tavsiye üzerine tanıştım, iyiki tanışmışım. Koray Bey ve çalışma arkadaşlarının titiz çalışmaları sayesinde Avustralya vizemiz çok kısa sürede neticelendi ve vizem çıktı. ONAT Vize danışmanlık şirketi çalışanlarına çok teşekkür ederim.”

Mustafa SEVİM, ★★★★★

“Bir kez ret aldığım Avusturya vizesi için destek aldım ve mutlu sona ulaştım. Teşekkürler Onat Vize ve Koray Bey.”

Nesrin AYDOĞAN, ★★★★★

“Gerek tecrübeleri gerekse güler yüzlü olmaları ile muhteşem bir hizmet sunuyorlar. Avustralya yeni mezun mühendis vizesi için birlikte çalışıp çok memnun kaldım. Birlikte çalışmak için herhangi bir şüpheniz olmasın. Ekstra yardımları için Koray Bey’e ayrıca teşekkür ederim.”

İsmet Can KATAR, ★★★★★

Avustralya Vizesi İle İlgili Tüm İhtiyaçlarınıza Tek Merkezden Çözüm Üretiyoruz

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Uzman Danışmanlarımız İle Doğru Vize Başvuru Süreci

Tercüme

Sizin Adınıza Evraklarınızın Çeviri ve Onay Takibi

Sigorta

Kişisel Özel Kapsamlı, Uygun Fiyatlı Sigorta

Rezervasyon

Onaylı Uçak ve Otel Rezervasyonu Seçenekleri

Avustralya Vizesi

Avustralya; Güney Pasifik ile Hint Okyanusları arasında bulunan birçok adayı kapsayan, doğal güzelliklerinin çeşitliliği, dağ, orman ya da plaj turizminin her birine müsait yapısı ile dikkat çeken bir ülkedir. Avustralya, yapılan anketlerde yaşanabilecek en güzel yerler arasında gösterilmektedir. Avustralya seyahatinizde, nesli tükenme tehlikesi altında olan kanguruları görebilirsiniz.

Gezmek, çalışmak ya da öğrenim görmek isteyen dünyanın dört bir yanında ki insanların tercih ettiği bu ülke için ihtiyacınıza uygun olan Avustralya vizesi çeşidinin gerekliliklerini yerine getirilmesi gerekmektedir.

Onat Vize Danışmanlığı olarak, Avustralya Büyükelçiliği yakınında bulunan Ankara Kızılay şubemizden Avustralya Vizesi ihtiyaçlarınızı, gerekli analizler ile belirleyerek prosedürlere uygun ve eksiksiz bir şekilde sonuçlandırıyoruz. Avustralya Vizesi işlemlerinizde  deneyimlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizesi
Avustralya Vize Başvurusu

Avustralya Vize Başvurusu

Tam ve doğru Avustralya Vize Başvurusu işlemleri için; mesleğiniz, gelir durumunuz, eğitim düzeyiniz, statünüz, vize geçmişiniz gibi birçok girdiye göre özelleştirilmelidir. Bu işlemler aşağıdaki şekilde gruplandırılabilir:

 • Başvurulacak Avustralya Vizesi türünün belirlenmesi
 • Gerekli evrak ve belgeler ile bilgilerin toplanması
 • Resmi Avustralya Göç Dairesi web sitesinden online başvuru formunun doldurulması
 • Yetkili kuruluş olan VFS Global üzerinden biyometrik bilgilerin verilmesi için randevu alınması
 • Belirlenen tarihte VFS Global merkezinde biyometrik bilgilerin verilmesi

Avustralya Vize Başvurunuzun ret kararıyla sonuçlanmaması adına talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru hazırlanarak sunulması gerekmektedir. Avustralya Vize Başvurusu işlemlerinizi alanında yetkin ve deneyimli ekibimiz ile doğru ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Risklerden kaçınarak zaman ve emekten tasarruf etmek için bizimle iletişime geçin.

 Onat Vize Danışmanlığıyla Tanışın. Risklerden Kurtulun.

Hemen Arayın

Avustralya Vize Türleri

Avustralya, ister tatil için, ister arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı görmek için, ister kısa bir süreliğine çalışmak veya okumak için harika bir yerdir. Avustralya vize türleri ve kapsamları genel olarak aşağıdaki şekilde listelenebilir:

Avustralya Turist Vizesi (Visitor Visa-Subclass 600) : Turistik amaçlı ziyaretler, aile ve arkadaş ziyareti veya iş amaçlı kısa süreli ziyaretler için bu vizeye başvurabilirsiniz.

Avustralya Çalışma Vizesi: Avustralya’da geçici olarak çalışmak isteyen kişiler bu vizeye başvurabilir. Avustralya çalışma vizesine başvurabilmek için bir işveren tarafından sponsor olunması gereklidir.

Avustralya Öğrenci Vizesi (Student Visa-Subclass 500): Avustralya’da tam zamanlı eğitim görmek isteyen uluslararası öğrencilerin bu vizeye başvurmaları gerekir. Bu vize türünden yararlanmak için Avustralya’da bir eğitim kurumuna başvurulması gerekmektedir.

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi: Avustralya vatandaşı, sürekli oturum izni olan veya uygun bir Yeni Zelanda vatandaşı olan eşlerin Avustralya’da yaşaması, Avustralya’da yaşayan ebeveynlerin çocukları, Avustralya’da sürekli olarak yaşayan çocukların ebeveynleri için uygun aile vizesi türüne başvurulması gerekmektedir.

Hangi tür pasaporta sahip olursanız olun, Avustralya’yı ziyaret etmek istiyorsanız geçerli bir Avustralya vizesine sahip olmanız gerekir.

Avustralya Vize Türleri

Avustralya Vizesi Şartları

Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) veya Görev (Gri) pasaportunuz olsa bile Avustralya’ya gitmek için vizeye ihtiyacınız var. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için öncelikle seyahat amacınızın belirli olması, bununla birlikte finansal durumunuzun da bu amacınızı desteklemeye yeterli olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra, başvuracağınız vize türüne göre de belirli şartların karşılanması gerekli. Örneğin, Avustralya çalışma vizesine başvuracaksanız koşulları sağlayan bir iş sözleşmesine, Avustralya eğitim vizesine başvuracaksanız bir okuldan alacağınız kabul mektubuna, Avustralya ziyaretçi vizesine başvuracaksanız rezervasyon belgelerine, finansal belgelere veya davet mektubuna sahip olmanız gereklidir.

Avustralya Vizesi Ücreti

Avustralya vize ücreti iki ana grup altında toplanabilir. Birinci grup Avustralya vize başvuru ücreti, ikinci grup ise biyometrik bilgilerinizi vereceğiniz yetkili kuruluş VFS Global’a ödenecek hizmet bedelidir. Vize başvuru ücreti başvuracağınız Avustralya vize türüne göre farklılık gösterecektir. Vize ücreti ve hizmet bedeli, vize başvurunuzun reddedilmesi veya başvurudan vazgeçmeniz durumunda iade edilmez. Avustralya vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için ONAT Vize ile irtibata geçebilirsiniz.

Neden ONAT ?

Başvuru dosyası hazırlanmasında %100 doğruluk. Hiçbir başvurumuz evrak, belge veya prosedür hatası nedeniyle reddedilmedi.

Kişiye Özel Analiz

Her başvurunun kişiye özel olduğunun bilinciyle süreç özelleştirmesi sağlıyoruz.

Kurumsal Yaklaşım

Ön tanımlı prosedürler ve sektörel tecrübemizle zaman ve maliyet riskinizi en aza indiriyoruz.

İşlem Takibi Kolaylığı

Operasyon ve Tercüme ekiplerimizle farklı kurumlarda işlem takibi zorluğunu çözümlüyoruz.

Avustralya Vize Başvurusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya vize başvurusu için öncelikle hangi vize türüne başvuracağınızı belirlemeniz, sonrasında belirlediğiniz vize türüne göre gerekli evrak ve belgeleri toplamanız gerekir. Online başvuru formunun doldurulması ve belgelerin sisteme yüklenmesinden sonra aracı kurum olan VFS Global’den randevu alınması, randevu gününde ise parmak izinizi vermeniz gerekmektedir. ONAT Vize, tüm bu aşamalar boyunca sizlere destek sağlamaktadır.

Avustralya vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Avustralya vizesi için gereken evraklar ve belgeler, başvurulacak vize türüne bağlı olarak değişebilir. Genel olarak talep edilen belgeler şu şekildedir.

 • Geçerli bir pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Avustralya vize standartlarına uygun, yakın zamanda çekilmiş fotoğraf
 • Vize başvuru ücretlerinin ödendiğine dair dekontlar
 • Finansal duruma ilişkin belgeler
 • Mesleki duruma ilişkin belgeler
 • Seyahat ve konaklama belgeleri
 • Varsa sponsora ilişkin belgeler
 • Varsa davetiye mektubu

Vize türüne göre detaylı belge listesi ve taşıması gereken nitelikler için ONAT Vize’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Avustralya vizesi kaç günde çıkar?

Avustralya vizesi başvurunuzun ne kadar sürede sonuçlanacağı, başvurduğunuz vize türüne ve başvuru sırasında gerekli tüm belgelerin eksiksiz sunulup sunulmadığına bağlı olarak değişir. Genel olarak, Türkiye’den yapılan ziyaretçi vizesi başvuruları birkaç hafta içinde sonuçlanabilir. Ancak bu süre, başvuru yoğunluğuna, biyometrik bilgilerinizin sunulmasına ve ek bilgi veya belgelerin istenmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir​.

Avustralya Yeşil Pasaporta Vize istiyor mu?

Evet, Avustralya yeşil pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Yeşil pasaport (hususi pasaport) sahipleri de dahil olmak üzere tüm Türk vatandaşlarının Avustralya’ya seyahat edebilmesi için geçerli bir vizeye ihtiyaçları vardır. Türkiye’den Avustralya’ya vizesiz giriş yapabilen ülkeler arasında bulunmamaktadır​