Profesyonel Hizmet

Kanada Vizesi Danışmanlığı

Kanada Vizesi başvurunuzu Onat Vize ile kolaylıkla tamamlayın.

Şimdi İletişime Geçin
Kanada Vizesi Danışmanlık

Kanada Vizesi İle İlgili Tüm İhtiyaçlarınıza Tek Merkezden Çözüm Üretiyoruz

Farklı Kurumlarda İşlem Takibinden Kurtulun!

Vize

Uzman Danışmanlarımız İle Doğru Vize Başvuru Süreci

Tercüme

Sizin Adınıza Evraklarınızın Çeviri ve Onay Takibi

Sigorta

Kişisel Özel Kapsamlı, Uygun Fiyatlı Sigorta

Rezervasyon

Onaylı Uçak ve Otel Rezervasyonu Seçenekleri

Kanada Vizesi

Yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada, Amerika’nın kuzeyinde yer almaktadır. Kanada, hem İngiliz Milletler Topluluğu’na hem Frankofon’a bağlı bir ülkedir. Resmi dil olarak İngilizce ve Fransızca konuşulur. 10 eyalet ve 3 bölgeye ayrılmış olan Kanada’nın başkenti Ottawadır. Dünyada en yüksek göç oranına sahip ülkelerin başında gelen Kanada, 37 milyonu aşkın bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır.

Muhteşem doğası, yüksek yaşam standartları ve kaliteli eğitim kurumları ile dünya çapında en çok tercih edilen ülke olan Kanada’yı eğitim, iş, turizm veya aile ziyareti gibi çeşitli amaçlarla ziyaret etmek isteyen herkesin, doğru Kanada vizesi türüne başvurması gerekmektedir. Kanada’ya vize almak için başvuruda bulunmak karmaşık ve zaman alıcı bir süreç olabilir. Sunduğumuz Kanada vize danışmanlık hizmetimizle bu süreci sizin için kolaylaştırıyoruz.

Kanada Vizesi

Kişiye Özel Analiz
Kişiye özel analiz ile gerekli belgelerinizi belirliyoruz. Evraklarınızı eksiksiz ve usulüne uygun olarak hazırlıyoruz.

Bir Firma İki Hizmet
Tercüme sektöründe de hizmet veriyoruz. Bu avantaj ile vize için gerekli olan tercüme işlemlerinizi tek çatı altında yapmanızı sağlıyoruz.

Kanada Vize Başvurusu

Kanada vize başvurusu genellikle turistik, ticari, transit veya aile ve arkadaş ziyareti amacıyla yapılmaktadır. Vize başvurusu yapacak kişilerin, kendilerine uygun vize türüne başvurmaları önemlidir.

Kanada Büyükelçiliği, kısa süreli vize başvurularını doğrudan konsolosluktan kabul etmemektedir. Kısa süreli Kanada vizesi başvuruları, Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş kurumlar veya Kanada vize başvuru merkezi aracılığıyla yapılabilir. Bu başvurularda, Kanada vize başvuru koşullarının yerine getirilmesi ve 180 gün konaklama süresinin aşılmaması gerekmektedir.

Kanada vizesi başvuru formu, online olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Ayrıca, pasaport, fotoğraf ve Kanada Büyükelçiliği tarafından talep edilen diğer belgelerin tam ve eksiksiz sunulması şarttır. Pasaport, 10 yıldan daha eski olmamalı ve geçerlilik süresi, seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır. Kanada vizesi başvuru ücreti, vize türüne ve süresine göre değişiklik gösterir. Başvuru ücreti hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için iletişime geçebilirsiniz.

 Onat Vize Danışmanlığıyla Tanışın. Zaman ve Emekten Tasarruf Edin, Risklerden Kurtulun.

Hemen Arayın

Kanada Turist Vizesi

Kanada turist vizesi başvuruları için gerekli belgeler, Kanada Konsolosluğu’nun belirlediği Kanada turist vizesi şartları doğrultusunda eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Kanada turistik vize başvurusunda bazı belgelerin fotokopileri yeterli olurken, Kanada Konsolosluğu’nun orijinal belge talep ettiği durumlar da bulunur.

Başvuru için gerekli evrakların, seyahat amacına uygun olarak hazırlanıp eksiksiz bir şekilde Kanada Konsolosluğu’na sunulması zorunludur. Kanada Konsolosluğu’na başvuru yapabilmek için öncelikle tüm evraklar tam olarak hazırlanmalı ve randevu alınmalıdır. Vize başvurunuz için gerekli olan tüm işlemleri size özel olarak atanmış uzman vize danışmanınızla eksiksiz bir şekilde tamamlıyor ve kaliteli hizmet sunuyoruz.

Kanada Ziyaretçi Vizesi

Kanada ziyaretçi vizesi aile ve arkadaş ziyareti, turistik geziler veya kısa süreli iş gezileri için başvurular vize türüdür. Kanada vizesi başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için iletişim bizi arayın!

Kanada Vizesi Şartları

Kanada’ya seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin, ziyaret amacına uygun vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Kanada vize şartları ve gerekli belgeler başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik gösterebilir.

Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) veya Görev (Gri) pasaportunuz olsa bile Kanada’ya gitmek için vizeye ihtiyacınız var. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için öncelikle seyahat amacınızın belirli olması, bununla birlikte finansal durumunuzun da bu amacınızı desteklemeye yeterli olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra, başvuracağınız vize türüne göre de belirli şartların karşılanması gerekli. Örneğin, Kanada çalışma vizesine başvuracaksanız koşulları sağlayan bir iş sözleşmesine, Kanada eğitim vizesine başvuracaksanız bir okuldan alacağınız kabul mektubuna, Kanada ziyaretçi vizesine başvuracaksanız rezervasyon belgelerine, finansal belgelere veya davet mektubuna sahip olmanız gereklidir.

Yurt dışı için kurduğunuz çalışma, eğitim, seyahat ya da yaşam hayallerinizi doğru yerden hizmet alarak gerçekleştirebilirsiniz. Onat Vize olarak her yıl birçok kişinin hayallerini gerçekleştirmesine destek oluyoruz.

Kanada Vizesi Şartları

Kanada Vize Ücreti

Kanada vize ücreti iki ana grup altında toplanabilir. Birinci grup Kanada vize başvuru ücreti, ikinci grup ise biyometrik bilgilerinizi vereceğiniz yetkili kuruluş VFS Global’a ödenecek hizmet bedelidir. Vize başvuru ücreti başvuracağınız Kanada vize türüne göre farklılık gösterecektir. VFS Global hizmet bedeli, vize başvurunuzun reddedilmesi veya başvurudan vazgeçmeniz durumunda iade edilmez. Kanada vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için ONAT Vize ile irtibata geçebilirsiniz.

Şimdi Arayın

Kanada Vize Randevusu

Geçmiş yıllarda, Türkiye vatandaşları şahsen veya vekâlet verdikleri firmalar aracılığıyla yalnızca gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak Kanada vize işlemlerini yürütebiliyordu. Bu süreçte Kanada vize randevusu almaya gerek kalmadan başvurular tamamlanabiliyordu.

2018 yılının Ağustos ayından itibaren bu süreçte önemli bir değişiklik yapıldı. Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarından da Kanada Vize Randevusunda parmak izi alınmasına karar verildi. Bu değişiklikle birlikte, Kanada vize başvurularında parmak izi verme işlemini zorunlu hale getirilmiştir.

Kanada Vize Türleri

Kanada vize türleri ve kapsamları genel olarak 3 başlık altında toplanabilir.

Kanada Ziyaretçi Vizesi (Temporary Resident Visa-TRV): Kanada’ya turist olarak gitmek, Kanada’da bulunan yakınlarınızı ve akrabalarınız ziyaret etmek, Kanada’ya kısa süreli iş ziyareti veya fuar ziyaretinde bulunmak veya Kanada’dan transit geçmek için bu vize türüne başvurabilirsiniz. İlave bir işlem yapmadığınız sürece bu vize ile Kanada’da en fazla 6 ay kalabilirsiniz.

Kanada Eğitim Vizesi (Study Permit): Uluslararası öğrenci olarak Kanada’da eğitim almak için bu vize türüne başvurabilirsiniz. Başvurudan önce eğitim görmek istediğiniz eğitim kurumu ile görüşmeli ve kabul belgesi almalısınız. Bu vize ile eğitim süresi boyunca Kanada’da kalabilirsiniz. Gerekli şartları sağladığınızda eğitim izni sürenizi uzatabilir, mezun olduktan sonra da Kanada’da çalışma olanağı elde edebilirsiniz.

Kanada Çalışma Vizesi (Work Permit): Kanada’da belirli bir işte çalışmak için bu vize türüne başvurabilirsiniz. Başvurudan önce Kanada’da bir işveren ile görüşmeli ve bu işveren ile bir sözleşme yapmalısınız.

Kanada Vize Türleri

Kanada Vize Başvurusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvurusu için öncelikle hangi vize türüne başvuracağınızı belirlemeniz, sonrasında belirlediğiniz vize türüne göre gerekli evrak ve belgeleri toplamanız gerekir. Online başvuru formunun doldurulması ve belgelerin sisteme yüklenmesinden sonra aracı kurum olan VFS Global’den randevu alınması, randevu gününde ise parmak izinizi vermeniz gerekmektedir. ONAT Vize, tüm bu aşamalar boyunca sizlere destek sağlamaktadır.

Kanada vize ücreti nasıl ödenir?

Kanada vize ücreti, online başvuru esnasında kredi kartı veya banka kartı ile ödenebilir. VFS Global hizmet bedelini ise randevu için gittiğinizde ödeyebilirsiniz.

Kanada vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Kanada vizesi için gereken evraklar ve belgeler, başvurulacak vize türüne bağlı olarak değişebilir. Genel olarak talep edilen belgeler şu şekildedir: 

  • Geçerli bir pasaport
  • Vize başvuru formu (IMM 5257).
  • Kanada vize standartlarına uygun, yakın zamanda çekilmiş fotoğraf,
  • Vize başvuru ücretlerinin ödendiğine dair dekontlar.
  • Finansal duruma ilişkin belgeler.
  • Mesleki duruma ilişkin belgeler.
  • Seyahat ve konaklama belgeleri.
  • Varsa sponsora ilişkin belgeler
  • Varsa davetiye mektubu

Vize türüne göre detaylı belge listesi ve taşıması gereken nitelikler için ONAT Vize’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz

Kanada vizesi kaç günde çıkar?

Kanada vizesi başvurunuzun ne kadar sürede sonuçlanacağı, başvurduğunuz vize türüne ve başvuru sırasında gerekli tüm belgelerin eksiksiz sunulup sunulmadığına bağlı olarak değişir. Genel olarak, Türkiye’den yapılan ziyaretçi vizesi başvuruları birkaç hafta içinde sonuçlanabilir. Ancak Kanada vize süreleri, başvuru yoğunluğuna, biyometrik bilgilerinizin sunulmasına ve ek bilgi veya belgelerin istenmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir​.

Kanada Yeşil Pasaporta Vize istiyor mu?

Evet, Kanada yeşil pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Yeşil pasaport (hususi pasaport) sahipleri de dahil olmak üzere tüm Türk vatandaşlarının Kanada’ya seyahat edebilmesi için geçerli bir vizeye ihtiyaçları vardır. Türkiye’den Kanada’ya vizesiz giriş yapabilen ülkeler arasında bulunmamaktadır​.